הַסְּנֶה בֹּעֵר בָּאֵשׁ וְהַסְּנֶה אֵינֶנּוּ אֻכָּל

בס"ד

אמש, במוצאי שבת קודש פנחס, במהלך הפגנה בחוצות הגולה, תל אביב, הצית אדם עצמו לדעת. שמו משה. חוב קטן שתפח וקשיי נהול הובילו אותו לרחוב, חברים מחיפה ניסו לעזור, אך אמש הוא הדליק גפרור לאחר ששפך על עצמו נוזל בערה.

לנוכח מחזה העוועים השורר בארץ, שאי אפשר לקבוע בוודאות מתי החל, אך אפשר לקבוע מתי הוא יפסק ואיך, נכתבת הרשימה הבאה.

א. מנהל מקרקעי ישראל יפשיר לאלתר קרקעות לבנייה ציבורית. הדייר, או המשפחות הרוכשות את הדירות, ישלמו ישירות את הסכום על הקרקע למנהל מקרקעי ישראל, והקבלן יבנה דירות של שלושה חדרים, בסטנדרט בניה פשוט ואנושי. התשלום הישיר של הדייר למנהל מקרקעי ישראל, ימנע ספסרות בקרקעות והאמרה חסרת שחר במחירי הדירות. לאחר ששלם הדייר למנהל, הוא ישלם על מחיר הדירה שיהיה 250,000 – 300,000 ש"ח. התשלום למנהל יהיה במזומן, התשלום על 60% מהדירה יהיה במזומן, והשאר משכנתה שלא תעלה על חמישית משכרו החודשי.

קבלנים לא יחזיקו בכיס הפרטי שלהם קרקעות המיועדות לבנין דיור צבורי ויחכו שמחירן יאמיר והם ישלשלו לכיסם הון שחור.

ב. צה"ל מפסיק את גיוס החובה. ישראל אינה בשנת תש"ח, העולם הערבי העויין קרס. אין טעם בגיוס חובה. צה"ל ימציא רשימת דרושים לו בכח אדם לפי צרכיו ויגוייס רק מי שמתאים לצה"ל מבחינת כישורים ויתוגמל בהתאם. (בכל מקרה רוב המגוייסים אינם דרושים לצה"ל, כל שכן חרדים).

ג. תחבורה ונגישות, יסללו דרכי תעבורה ונגישות למקומות שונים בארץ. לחבר את הגליל והגולן לנתיבי רכבת ישראל, כמו כן את הנגב ואת הערבה.

ד. ההון שישאר בידי הממשלה לאחר צמצום צה"ל יועבר למערכות אזרחיות קורסות, כמו מערכת הבריאות, בה ישוקמו מחלקות ויתווספו מחלקות ומיטות, וכמו כן לטובת אזרחים הזקוקים לטיפול סיעודי ותשושי נפש.

ה. כספי הפנסיות של הציבור במקום שיועברו לנוחי ותשובה לממון השגיונות, שגורמים הפסדים לציבור, ישמשו לבניה של דיור לשכירות בפקוח. היות והדייר ישלם שכירות שהיא מוגדרת, תפסנו שתי ציפורים בפעם אחת, גם הזרמנו את כספי הפנסיה לטובת הציבור, לטובת תנאיו ושיפור כבודו העצמי של האזרח, וגם תשלומי השכירות מצד האזרח, יבטיחו תשואה בשיעור קבוע לכספי הפנסיות, באופן זה משתחרר הציבור עם קשריו האנוסים עם הטייקונים.

אפשר להמשיך ולהוסיף רעיונות, זו בהחלט רשימה ראשונית.

למשה נאחל החלמה מהירה ונזכור כי  "אתם קרויים אדם ואין אומות העולם קרויים אדם", ונשמור ונטפח צורת אדם שבנו. 

שבוע טוב ומבורך לכל בית ישראל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s