יְבָרֶכְךָ יְהוָה, מִצִּיּוֹן

בס"ד

היום בבוקר ברחבת תיבות הדואר, מצאתי גלי גלים של גיליונות המנסים להפנות את תשומת לב הקורא לעובדה שמשיח כבר כאן. האמת שמחתי, לקחתי גליון ליד והחילותי לעיין בו. במשך העיון נזכרתי כי לאחד החברים בפייס-בוק נולד אמש בן בכור, ומשתי השמחות יחד, שמחת הגאולה ושמחת הבן הנולד, נולדה שמחה שלישית ברשימה הבאה.

יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ. וּרְאֵה-בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל-יִשְׂרָאֵל.

יְבָרֶכְךָ, מילת יברכך עולה גמטריה בר"ן, שנאמר "בְּרָן-יַחַד, כּוֹכְבֵי בֹקֶר; וַיָּרִיעוּ, כָּל-בְּנֵי אֱלֹהִים" (איוב לח ז)

יְהוָה, הוא שם המשפיע עליו נאמר במשלי ל ד "מַה-שְּׁמוֹ וּמַה-שֶּׁם-בְּנוֹ, כִּי תֵדָע".
שמו הוא מ"ה שם הויה במילוי אלפין עולה גימטריה מ"ה (יוד =  20 הא = 6 ואו  = 13 הא = 6) = 45
מ"ה הוא שם בנו, בנו הוא אד"ם העולה גימטריה מ"ה. נמצא מ"ה הוא שמו, ומ"ה הוא שם בנו, ואת הפסוק קוראים ולא שואלים במילת מה.

מִצִּיּוֹן (כאשר אתה יוצא מקדושה)
וּרְאֵה  (כי החכמה מכונה ראיה) בְּטוּב  (בייחוד)  יְרוּשָׁלִָם (לראות את השלם)
כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ, כל הגלגולים שעברת עד היום נועדו להביאך לימות משיח, ליכולת לשוחח (ברכות פרק א' משנה ה' וגם הגדה של פסח בסוד פה סח)
וּרְאֵה-בָנִים לְבָנֶיךָ, ראה והחכם הבנה מתוך הבנה (בנים לבניך) וכאשר תבין כי הבנה באה מתוך הבנה עד ללובן העליון הנקרא לבנון (בית מקדש בחינת משפיע) אז תבין כי
שָׁלוֹם עַל-יִשְׂרָאֵל, השלום הוא כלי המחזיק ברכה (בחינת משפיע) לשם הנקרא ישראל.

~~~~

בסרטון הבא שלפנינו הכינה משפחה מסיבת יום הולדת לסב במלאות לו גבורות. השיר שזכה ללוות את הסרט והמסיבה, הוא 'יברכך' בביצוע אילנה רובינא. השיר נשמע לראשונה בפסטיבל הזמר החסידי. בסרט תוכלו לראות כיצד הוסיפה המשפחה ברכות על ברכות וכתבה 'וראה בנות לבנותיך'. ואנו נאמר בקריצה כי בנים כמו בנות מורים על ההבנה (understanding) שיש לאדם… ולא על המינים…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s